Шевченкове свято 2017 року

   

   28 травня 2016 року біля Тарасової криниці відбулися традиційні заходи, присвячені генію українського народу Т.Г. Шевченку.

   У вінку зеленолистих верб стрічала гостей з різних куточків району Шевченкова криниця у с.Ісківці, біля якої у ці дні відбулося традиційне районне свято «В сім’ї воль­ній, новій». Сюди приїхали і прийшли ті, хто могли впус­тити у своє серце, як пречис­того білого птаха, творчість і постать великого ^пророка Тараса Шевченка. Його об­раз серед святих ікон у кож­ній українській хаті крізь літа і віки у сяйві родинної любові світить Україні.

   Піснею «Роде наш крас­ний» розпочала свято юна вокалістка із с.Духове Анастасія Білик. І ось уже долу­чилися до уславлення світоча правди представники влади: голова районної ради Гри­горій Угляниця, перший за­ступник голови РДА Сергій Сіряченко, сільський голова Ісківської сільської ради Микола Романюта. Усі троє говорили про глибину пова­ги до постаті Тараса Шевчен­ка, важливість плекання па­м’яті про великого сина Ук­раїни.

   Свято продовжилося вір­шем Кобзаря «Думка», який прочитала Інна Оверченко, вірш «І виріс я на чужині» прозвучав у виконанні Анастасії Гелей — лауреата об­ласного конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка. Піснями радували учасниці НАЖВА «Любисток». Яскраво, само­бутньо виступили письмен­ниця Наталя Баклай, члени  літоб’єднання ім. О.Донченка Ольга Босікова, Борис Кононенко, Олександр Пе­чора, який подарував для бібліотеки села перевидану книгу письменника, урод­женця с. Ісківці Миколи Кос­тенка «Золоті ворожбити»  

   І знову над луками злеті­ла пісня у виконанні народ­ного фольклорного колек­тиву «Горлиця» Пулинського Будинку культури — одна, друга, третя... Люди апло­дували кожному твору, під­тримували виконавців, раділи сонячному дню і народним традиціям, що живуть у селі. Адже тут були представлені вишивані роботи майстринь Ісківської сільської ради, ді­яла книжкова виставка з фондів районної бібліотеки ім.В.Малика, присвячена Тарасу Шевченку. До уваги шанувальників сучасної літе­ратури були представлені книги сучасних авторів.

   Патріотичний вірш «Я — українка» у виконанні Люд­мили Грицаєнко прикрасив свято духовності просто не­ба. А поряд звучали пісні у виконанні Світлани Руденко, чарували хореографічними номерами юні учасники зраз­кового танцювального ко­лективу «Водограй», зразко­вого колективу східного тан­цю «Аміра» (у новому амп­луа).

   Не загубилася стежина до дзвінкої Шевченкової криниці і для учасників пісенно-танцювального ан­самблю «Полтава» Полтав­ської обласної філармонії — лауреата численних україн­ських і міжнародних пісенних конкурсів, володаря гран-прі Міжнародного конкурсу в Італії. Вони розпочали свій виступ творами на слова вічно живого Кобзаря. Пер­линою концерту став без­смертний «Заповіт». Лунали також пісні на історичну тематику, гумористичні тво­ри. Ведуча концерту заслу­жена артистка України Наталія Іванченко порадувала глядачів майстерним вико­нанням прозових та поетич­них гумористичних творів Ос­тапа Вишні і нашого земляка Олександра Печори, чим внесла пожвавлення серед глядачів. Безперечною окра­сою святкового дійства ста­ли танцювальні номери у ви­конанні хореографічної тру­пи ансамблю. Лунали пісні як народні, так і на слова ус­лавлених піснедарів України у виконанні заслуженої артистки України Валентини Колісник, заслуженого ар­тиста України Василя Тка­чука, жіночого та чоловічого вокального складів пісенно-танцювального ансамблю «Полтава», який очолює за­служений працівник культури України Федір Кривенко.

   Гостям свята за прекрасні хвилини спілкування з висо­ким мистецтвом пісні і танцю подякував сільський голова Ісківської сільської ради Ми­кола Романюта, який закли­кав усіх шанувати і пам’ятати свою історію. Адже нація, яка не пам’ятає і не шанує свою історію — не має майбутнього.

   Та незалежно від того, хто і як шанує Тараса Шев­ченка, він вічно живий у думках і помислах народних.

 ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ СВЯТА