Шевченкове свято 2017 року
28 травня 2016 року біля Тарасової криниці відбулися традиційні заходи, присвячені генію українського народу Т.Г. Шевченку.
У вінку зеленолистих верб стрічала гостей з різних куточків району Шевченкова криниця у с.Ісківці, біля якої у ці дні відбулося традиційне районне свято «В сім’ї вольній, новій». Сюди приїхали і прийшли ті, хто могли впустити у своє серце, як пречистого білого птаха, творчість і постать великого ^пророка Тараса Шевченка. Його образ серед святих ікон у кожній українській хаті крізь літа і віки у сяйві родинної любові світить Україні.
Піснею «Роде наш красний» розпочала свято юна вокалістка із с.Духове Анастасія Білик. І ось уже долучилися до уславлення світоча правди представники влади: голова районної ради Григорій Угляниця, перший заступник голови РДА Сергій Сіряченко, сільський голова Ісківської сільської ради Микола Романюта. Усі троє говорили про глибину поваги до постаті Тараса Шевченка, важливість плекання пам’яті про великого сина України.
Свято продовжилося віршем Кобзаря «Думка», який прочитала Інна Оверченко, вірш «І виріс я на чужині» прозвучав у виконанні Анастасії Гелей — лауреата обласного конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка. Піснями радували учасниці НАЖВА «Любисток». Яскраво, самобутньо виступили письменниця Наталя Баклай, члени літоб’єднання ім. О.Донченка Ольга Босікова, Борис Кононенко, Олександр Печора, який подарував для бібліотеки села перевидану книгу письменника, уродженця с. Ісківці Миколи Костенка «Золоті ворожбити»
І знову над луками злетіла пісня у виконанні народного фольклорного колективу «Горлиця» Пулинського Будинку культури — одна, друга, третя... Люди аплодували кожному твору, підтримували виконавців, раділи сонячному дню і народним традиціям, що живуть у селі. Адже тут були представлені вишивані роботи майстринь Ісківської сільської ради, діяла книжкова виставка з фондів районної бібліотеки ім.В.Малика, присвячена Тарасу Шевченку. До уваги шанувальників сучасної літератури були представлені книги сучасних авторів.
Патріотичний вірш «Я — українка» у виконанні Людмили Грицаєнко прикрасив свято духовності просто неба. А поряд звучали пісні у виконанні Світлани Руденко, чарували хореографічними номерами юні учасники зразкового танцювального колективу «Водограй», зразкового колективу східного танцю «Аміра» (у новому амплуа).
Не загубилася стежина до дзвінкої Шевченкової криниці і для учасників пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії — лауреата численних українських і міжнародних пісенних конкурсів, володаря гран-прі Міжнародного конкурсу в Італії. Вони розпочали свій виступ творами на слова вічно живого Кобзаря. Перлиною концерту став безсмертний «Заповіт». Лунали також пісні на історичну тематику, гумористичні твори. Ведуча концерту заслужена артистка України Наталія Іванченко порадувала глядачів майстерним виконанням прозових та поетичних гумористичних творів Остапа Вишні і нашого земляка Олександра Печори, чим внесла пожвавлення серед глядачів. Безперечною окрасою святкового дійства стали танцювальні номери у виконанні хореографічної трупи ансамблю. Лунали пісні як народні, так і на слова уславлених піснедарів України у виконанні заслуженої артистки України Валентини Колісник, заслуженого артиста України Василя Ткачука, жіночого та чоловічого вокального складів пісенно-танцювального ансамблю «Полтава», який очолює заслужений працівник культури України Федір Кривенко.
Гостям свята за прекрасні хвилини спілкування з високим мистецтвом пісні і танцю подякував сільський голова Ісківської сільської ради Микола Романюта, який закликав усіх шанувати і пам’ятати свою історію. Адже нація, яка не пам’ятає і не шанує свою історію — не має майбутнього.
Та незалежно від того, хто і як шанує Тараса Шевченка, він вічно живий у думках і помислах народних.
ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ СВЯТА